Sign Up Log In · Feedback



CHAMPIONSHIP BRACKETS


18U Teams
Louisiana All Star 18 Blue 1 Pool winner #2 seed Louisiana All Star 18 Red 5  #5 seed
Panhandle Baseball 2 #3 seed Memphis Tigers  6  Pool Winner #1 Seed
Perdido Cubs 3  #7 seed Prodigy Baseball 7 #4 seed

4 Phoenix Baseball 8 #6 seed
17U Teams
Louisiana All Star 17 Blue 9  Pool Winner #1 seed Louisiana All Star 17 Red 13 Pool winner #2 seed
All Star Wildcats 10 Cage Baseball 14
Dynasty Baseball 11
 
Perdido Cubs 12 Coastal Suspects  16
16U Teams

Louisiana All Star 16s 17 #4 seed All Star Wildcats 16s 20  #6 seed
Southland Hogs 18 Pool Winner # 2 seed Prodigy 21 Pool Winner #1 seed
Perdido Cubs 19 #5 seed Panhandle Baseball 22 #3 Seed
POOL PLAY SCHEDULE





Sunday, July 8
@  NW Florida State College @ JM Tate HS @ West Florida Tech HS @ Pine Forest HS @ Pensacola Catholic HS

 
10:00 6 (5) v 7 (1)  10:00 14 (1) v 16 (4) 10:00
18 (1) v 22 (6) 12:00   12:00 6 v 5 MON  13 (10) v 14 (4)  3:30
17 (2) v 18 (15) 2:30
2:30
    1 (8) v 2 (9)  5:30 


   5:00
    9 (10) v 11(2)   7:30  
Monday, July 9
@ NW Florida @ JM Tate @ WF Tech @ Pine Forest @ Pensacola Catholic
9 (4) v 10 (3) 10:00
10:00 18 (10) v 19 (4) 10:00 5 (4) v 6 (5)  10:00  21(6) v 22 (4)  10:00
1 (7) v 2 (3)  12:30
12:30 13 (11) v 16 (3)  12:00 6 (8) v 8 (0) 12:30  17 (2) v 21 (2) 12:30

3:00 20 (2) v 19 (5)  3:00 14 (12) v 16 (6)  6:30 3:00   3:00
22(9) v 20 (2)  5:30 11 (6) v 12 (8) 8:30
5:30 7 v 8 TUE 5:30
5 (1) v 7 (11)  7:00
Tuesday, July 10


@ NW Florida @ JM Tate @ WF Tech @ Pine Forest @ Pensacola Catholic
 


   21 (11) v 20  (0) 9:00 17(11) v 19 (0)  9:00
 



 7 (4) v 8 (4)  11:15  1 (12) v 3 (1) 11:15 

 5 (11) v 8 (6) 1:30 9 (6) v 12 (1) 1:30
10 (6) v 11 (7) 3:45 2 (8) v 3 (0)   3:45 
FIELD LOCATIONS 10 (9) v 12 (8)  6:00
NW Florida State College

100 College Blvd.
Niceville, FL 32578


JM Tate HS
1771 Tate Rd.
Cantonment, FL 32533


WF Tech HS
2400 Longleaf Dr.
Pensacola, FL 32526


Pine Forest HS
2500 Longleaf Dr.
Pensacola, FL 32526


Pensacola Catholic HS
3043 W. Scott St.
Pensacola, FL 32505

16U Bracket @ Pensacola Catholic Wednesday
#4 All Star Blue (12) vs. #5 Perdido Cubs (0)  9:00 #3 Panhandle (13)vs #6 Central (8) 11:15 #1 Prodigy (2) vs All Star Blue (11) 1:30 #2 Hogs vs Panhandle
17U Bracket @ West Florida Tech HS
#4 Cage (11) vs #5 Perdido (0)  9:00 #2 All Star Red (9)vs #7 Dynasty (1) 11:15 #1 All Star Blue (1) vs Cage (8) 1:30 #3 Central vs #6 Coastal Suspects  3:45
18U Bracket @ Pine Forest
#4 Prodigy (11) vs #5 All Star Red (1) 9:00 #2 All Star Blue (11) vs #7 Perdido (0) 11:15 #3 Panhandle (3) vs #6 Phoenix (1) 1:30 #1 Memphis (11) vs #4 Prodigy (14) 
THURSDAY
16U Bracket

 
Central (4) vs Prodigy (12)  9:00 @ Pensacola Catholic Perdido vs Panhandle 11:15 @ Pensacola Catholic All Star Blue (8) vs Hogs (9) 12:00 @ Tate HS  Prodigy vs Panhandle 2:30 @ Tate HS
17U Bracket  @ West Florida Tech
All Star Red (13) vs Central (5) 9:00 Coastal (14) vs Dynasty (13) 11:15  Perdido (3) vs Central (11) 1:30 All Star Blue (9) vs Coastal (1)  3:45
18U Bracket  @ Pine Forest
Phoenix (10)vs Perdido (0) 9:00 All Star Blue (3) vs Panhandle (2) 11:15 All Star Red (0) vs Panhandle (8)  1:30 Phoenix (5) vs Memphis (3) 3:45
FRIDAY
16U Bracket
@ Tate
All Star Blue  vs Prodigy 16s 9:00 Prodigy (9) vs Hogs (8) 11:15 Championship Game
17U Bracket @ West Florida Tech
All Star Blue  vs Central 9:00 Cage (10) vs All Star Red (1) 11:15 All Star Blue (7) vs All Star Red (4) 1:30
18U Bracket @ Pine Forest
Phoenix (0) vs Panhandle (8) 9:00 All Star Blue (7) vs Prodigy (2) 11:15 Panhandle vs Prodigy

1:30

SATURDAY
16U Bracket


Prodigy (10) vs Hogs (1)  9am @ Pine Forest
17U Bracket
All Star Blue (12) vs Cage (1)  9am @ West Florida Tech HS All Star Blue (8) vs Cage (5)
18U Bracket
All Star Blue (12) vs Prodigy (9) 11:15 @ West Florida Tech HS


Send Your Feedback